Göz Altı Torbaları İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Göz Altı Torbaları İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Güncelleme Tarih ve Saat: 23.09.2023/20:06

Yorgunluk, stres ya da düzensiz uyku alışkanlıkları gibi faktörler göz altı torbalarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Eğer doğru müdahale ve uygulamalar yapılmazsa, bu sorun ciddi bir cilt problemine dönüşebilir.

Genetik ya da alerjik durumların da fazlasıyla etkisi bulunan göz altı torbaları için aslında pratik ve kesin çözümler bulmak ise artık çok kolay! Sabah uyandığınızda ya da gün içerisinde aynaya bakmaktan artık korkmayın! Siz de hem zamandan tasarruf ederek hem de kozmetik ürünlerin tahriş edici etkilerinden kurtularak kısa bir zaman içerisinde göz altı torbaları için maskeler uygulayabilirsiniz.


1) Canlandırıcı antibakteriyel çözüm poşet çay;
Kullandığınız 2 adet poşet çayı yarım saat kadar buzdolabında bekletin ve sonrasında gözlerinizin üzerine yerleştirin.
15 ila 30 dakika boyunca uyguladığınız bu işlemi tercihe göre her gün uygulayabilirsiniz.


2) Ferahlatıcı salatalık dilimleri;
Salatalık çoğu cilt problemini ortadan kaldırdığı gibi, göz altı torbalarına ve ödemlere karşı da güçlü bir çözümdür.
1 adet salatalığı dilimleyin ve bir süre buzdolabında soğumaya bırakın.
Soğuyan dilimleri gözlerinizin üzerine yerleştirerek 25 dakika bekletin.


3) Soğuk kompres;
Tercihe göre kullanacağınız soğutulmuş kaşıkları ya da buz küplerini hafif hareketlerle göz altı torbalarının olduğu bölgeye birkaç dakika bastırarak uygulayın.


4) Cilde ışıltı veren gül suyu;
2 yemek kaşığı gül suyu ve 2 yemek kaşığı suyu karıştırarak bir pamuk yardımıyla göz altı torbalarınıza uygulayabilirsiniz.
Gül suyunun mineralli yapısı sayesinde hem göz altı torbalarına veda edecek, hem de daha aydınlık bir görünüme kavuşacaksınız.


5) Kolay peeling kahve telvesi;
Göz altı torbalarının ya da şişliklerin yanı sıra eğer göz altlarında kararma yaşıyorsanız düzenli uygulayacağınız kahve peelingi sayesinde etkili sonuçlar alabilirsiniz.
Siz de içtiğiniz sabah kahvelerinin telvesini dökmeden önce hafif hareketlerle göz altı torbalarınızın üzerine sürerek hem keyifli hem de pratik bir peeling uygulaması yapabilirsiniz.
Göz altlarınızda kuruluk problemi yaşıyorsanız kahve telvesine ekleyeceğiniz birkaç damla zeytinyağı sayesinde daha güçlü bir peeling hazırlayabilirsiniz.